O Nas

Aqua Academy nie jest szkółką CHLAPANIA ale szkołą pływania, która jako pierwsza w Polsce w 2004 wprowadziła samodzielne pływanie niemowląt i małych dzieci.

Prowadzone były wcześniej w Polsce zajęcia z małymi dziećmi ale tylko zajęcia grupowe typu „rodzic z dzieckiem” i tylko w Warszawie. Programy pływania , którymi pracujemy w Aqua Academy, doświadczyłam we Francji i Belgii. Mieszkałam w Belgii od 1973 roku i kilkanaście lat temu po powrocie do Polski założyłam wraz z rodziną szkołę pływania niemowląt i dzieci- Aqua Academy. Całą moją wiedzę, ze względu na swój wiek, przekazałam córce i za jej pośrednictwem instruktorom, którzy od samego początku współpracują z Aqua Academy. Moje doświadczenie z niemowlętami i małymi dziećmi sięga ponad trzydziestu lat. Do dnia dzisiejszego nie ma w Szczecinie ani w Polsce szkoleń dotyczących pływania niemowląt i małych dzieci. Nauka pływania na uczelniach wyższych w Polsce różni się diametralnie od metody nauczania pływania, jaką pracuje Aqua Academy. Tam zdobywa się tytuł trenera i instruktora pływania dla dużych dzieci i osób dorosłych. W Polsce nie istnieje program nauczania pływania dla małych dzieci i niemowląt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aby nawiązać współpracę z nowym instruktorem Aqua Academy musi zawsze przygotować szkolenie dla danej osoby, które może trwać nawet 6-12 miesięcy. Jest to długa droga i praca polegająca najpierw na przedstawieniu teorii a następnie hospitowaniu każdej lekcji, w każdym przedziale wiekowym i każdym rodzaju lekcji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aqua Academy otrzymała wpis do ewidencji działalności oświatowej, co wiąże się z zatrudnieniem dyrektora placówki-osoby, która posiada uprawnienia pełnienia funkcji dyrektora szkół w systemie oświaty publicznej. Nasze zajęcia z dziećmi są hospitowane, analizowane i omawiane przez dyrektora placówki z każdym instruktorem, który prowadzone lekcje opisuje w swoim dzienniku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak z pewnością wiele osób z Państwa wie, dzieci w wieku 3-4 lat, które do nas systematycznie uczęszczają na zajęcia od najmłodszego wieku, pływają bardzo dobrze technicznie 3 stylami. Twórcy tych programów do dnia dzisiejszego ściśle współpracują z uczelniami medycznymi i sportowymi krajów francuskojęzycznych z którymi Aqua Academy nadal jest w kontakcie.

Pojawiły się opinie u niektórych właścicieli szkółek pływania w Szczecinie, którzy są, cytuję, „ przeciwni wymuszaniu pływania u dzieci”. Jeśli idziemy takim tokiem myślenia, to nauczanie dziecka chodzenia, śpiewania, tańca, matematyki, języków etc. byłoby wymuszaniem. De facto każde nauczanie wiąże się z pewną dyscypliną, konsekwencją i systematycznością. I albo potrafimy to u dziecka wydobyć, albo bawimy się w wodzie pacynkami. Wybór należy do rodzica. My uczymy pływać!